Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čaj pro kojící maminky

22. 2. 2011

Čaj pro kojící maminky proti dětským kolikám

Tento čaj je dobré pít 3x-5x denně a dlouhodobě. Říkala jsem si, že je to dobré a už to pít nebudu nicméně Kačenka měla jiný názor. Tak jsem opět pokračovala v každodenním rytuálu.

1 jablko (přesněji řečeno slupku z jablka - přesto, že je to právě slupka, která po požití způsobuje koliky, ale po spaření horkou vodou tento účinek mizí!)
1 lžíce celého kmínu


Omyté jablko okrájíme a dáme do hrnečku spolu s kmínem a zalijeme horkou vodou, necháme louhovat 7 min a poté popíjíme. (nevypít na ex !)
Já jsem si to nechala louhovat i hodinu. Jablečná slupka čaji dodá nejen chuť, ale i barvu. Může se pít jen tá kmínová voda, ale po 3 dnech se vypěstuje nechuť. Mám odzkoušeno.

A je pravda, že se dětský bolavý pláč neztiší hned po prvním dnu pití tohoto čaje, ale zmírňovalo se to a tak po týdnu jsem viděla patrný rozdíl nejen já. Teda slyšela hlavně u Kačenky.

A protože jsme nestíhali ty jabka konzumovat, tak jsem je nechala nakrájené a zbavené jádřinců tak 2 dny ponořené ve studené vodě v lednici, poté povařila, pomixovala a zavařila a jaké máme teď domácí přesnídávky (bez cukru). Občas jsem z toho dělala i štrůdl. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář